• Hustle

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • MOONFLOWER

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Drunken Birds

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Wildhood

    ★★★½

  • Fanmi

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • NIGHT LAUNDRY

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Blue Bayou

    ★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • On My Mind

    ★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½