• The Batman

    ★★★★

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Filmworker

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Francis Bacon: A Brush with Violence

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Assassin's Creed

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • All the Way

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Operation Avalanche

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • SM64 - Watch for Rolling Rocks - 0.5x A Presses (Commentated)

    ★★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★½

  • Pay the Ghost

  • Soaked in Bleach

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Too Many Cooks

    ★★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Love & Mercy

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Joy of the Guitar Riff

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Regarding Susan Sontag

    ★★★