• Amsterdam

  • The Gray Man

    ★★★½

  • The Man From Toronto

    ★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Decision to Leave

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★½

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • 9/11: I Was There

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The 26th Street Garage: The FBI's Untold Story of 9/11

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★½

  • Nobody

  • Cherry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★