Sort by

Lobster20000 has logged 191 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★½
Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★½
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry