Sort by

Troy L has logged 48 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Her Name Was Christa

Her Name Was Christa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
House of Fears

House of Fears

2007
×
★★
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Critters 4

Critters 4

1992
×
★½
Edit this entry  
14
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Child

The Child

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trick

Trick

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Teddy

Teddy

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry