Sort by
  • Not Okay

  • No Exit

  • Fresh

  • Scream

  • Love Hard

  • Midnight Mass

  • The Guilty

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Malignant

  • Candyman

    ★★½

  • Old

  • Titane

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Behind Her Eyes

  • The Sadness

  • Death to 2020

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★

  • Freaky

  • Run

  • American Murder: The Family Next Door

  • Come True

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Host

  • A Nice Girl Like You

  • The King of Staten Island

  • Tiger King

  • Spenser Confidential

  • Alone

    ★★★

  • Onward

  • Scenes from My Life

  • Possessor

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Addams Family

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Color Out of Space

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

  • Surrender

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Yesterday

  • Bliss

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • I See You

  • Dumbo

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Mule

    ★★

  • The Christmas Chronicles

  • Bird Box

    ★★½

  • The Joy of Slime

  • The Grinch

  • May I Please Enter?

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Orange Vampires

  • The Nightingale

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite