RSS feed for loch raven ☕

loch raven ☕ has watched 152 films released in the 2010s.

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Yesterday

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • The Mule

    ★★

  • The Christmas Chronicles

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

  • May I Please Enter

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

  • Tangerine Reef

    ★★

  • How It Ends

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Into the Okavango

  • All the Creatures Were Stirring

  • Ghostland

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • We Always Find Ourselves in the Sea

  • Wonder

  • WHAT DID JACK DO?

  • The Elf

    ½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Terrified

    ★★★

  • Happy Death Day

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • The Ritual

  • It

    ★★½

  • mother!

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Home

  • Super Dark Times

    ★★★★★

  • Get Out

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Kuso

    ★★

  • Moana

    ★★★★

  • Split

    ★★

  • Better Watch Out

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • The Bad Batch

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★