RSS feed for LoFiHorrorGuy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Angus

Angus

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Treehouse Hostage

Treehouse Hostage

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Downstairs

Downstairs

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bliss

Bliss

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Schlock

Schlock

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmares

Nightmares

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Sniper

American Sniper

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Read the review Edit this entry