RSS feed for LoFiHorrorGuy

LoFiHorrorGuy has logged 45 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slaughter Drive

Slaughter Drive

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evictors

The Evictors

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th: Vengeance

Friday the 13th: Vengeance

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Living Dead 3

Return of the Living Dead 3

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Play Dead

Play Dead

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
Wacko

Wacko

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Gravedancers

The Gravedancers

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Babadook

The Babadook

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Humongous

Humongous

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Downrange

Downrange

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Return of the Killer Tomatoes!

Return of the Killer Tomatoes!

1988
×
★★★½
Edit this entry