• Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★

  • The Loneliest Whale: The Search for 52

  • Turnstile Love Connection

    ★★★★

  • The Hoff Twins

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Host

  • Summer of 85

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • The Platform Master

    ★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • First Love

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Watership Down

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Hold the Dark

  • High Life

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★

  • Halloween

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★