🔪☠️ ashley has logged 45 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
8 Heads in a Duffel Bag

8 Heads in a Duffel Bag

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Fire

Free Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★½
Edit this entry  
12
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Terminal

Terminal

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry