RSS feed for Logan

Logan has logged 92 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Edit this entry  
09
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Yoga Is: A Transformational Journey

Yoga Is: A Transformational Journey

2012
×
Edit this entry  
06
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Slice

Slice

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dead Night

Dead Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★½
Edit this entry  
22
El Libro de Lila

El Libro de Lila

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★½
Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Edit this entry