Sort by
  • Albert Brooks: Defending My Life

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Kyle Kinane: Shocks & Struts

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★½

  • A Christmas Story Christmas

    ★★½

  • Spirited

    ★★★★½

  • I'm Totally Fine

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★½