Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★½
Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★½
Edit this entry  
27
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Edit this entry  
04
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★½
Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Replacements

The Replacements

2000
×
★½
Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry