loganrockmore has logged 209 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tree Man

Tree Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Edit this entry  
01
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★
Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

1991
×
Edit this entry  
11
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Edit this entry  
08
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Beth Stelling: Girl Daddy

Beth Stelling: Girl Daddy

2020
×
★★★½
Edit this entry