Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Men

    ½

  • Thing from the Factory by the Field

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Happiness

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • My Emptiness and I

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • Brazen

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Love Hard

  • Searching for Cannibal Holocaust

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • Birds of Paradise

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Great Movement

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • The House of the Lost on the Cape

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★½

  • Aftermath

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★

  • Old

    ★★

  • Belle

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • Neptune Frost

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Murina

    ★★★½

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Lingui: The Sacred Bonds

    ★★★★

  • Playground

    ★★★½

  • Clara Sola

    ★★★½