Sort by

Logan has logged 310 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
From Hell

From Hell

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
½
Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Too Close for Christmas

Too Close for Christmas

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Playground

Playground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rope

Rope

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stop-Zemlia

Stop-Zemlia

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Two Sights

The Two Sights

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Great Movement

The Great Movement

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
White on White

White on White

2019
×
★★★★½
Edit this entry