• The Stylist

    ★★★

  • Teddy

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★★

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Pilgrim

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Old Man Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Butt Boy

  • Wyrm

    ★★★★

  • Wrinkles the Clown

  • Selfie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Kathy Griffin: A Hell of a Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Wine Country

  • Circus of Books

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

  • I'm Just F*cking with You

    ½

  • Shazam!

  • Us

  • Snatchers

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

  • Jezebel

    ★★★½

  • Villains

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Get Duked!

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

  • Oh, Ramona!

    ½

  • Knives and Skin

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • I Love You, You're Perfect, Now Change!

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Sweetheart

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Lodge

  • Hail Satan?

    ★★★★