Sort by

Logan has logged 444 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beep: A Documentary History of Game Sound

Beep: A Documentary History of Game Sound

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry