• Ride the Eagle

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Super Hot

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • Host

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Last Christmas

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Vivarium

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Villains

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★½