Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Super Hot

Super Hot

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Slacker

Slacker

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Snatch

Snatch

2000
×
★★½
Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★½
Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Boss Level

Boss Level

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★½
Edit this entry  
13
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★½
Edit this entry  
12
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★
Edit this entry  
03
Edtv

Edtv

1999
×
★★½
Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★½
Edit this entry  
19
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★
Edit this entry  
15
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry