• Morbius

  • X

    ★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Dog

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Homebound

    ★½

  • You Are Not My Mother

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Invisible Man

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Bird Box

  • Halloween

    ★★★★

  • Wonder

  • It

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★½

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Lady Macbeth

    ★★★

  • The Belko Experiment

  • Hush

  • Allegiant

  • Daddy's Home

  • Krampus

  • The Visit

  • Room

  • No Escape

  • Straight Outta Compton

  • Descendants

  • Max

  • Teen Beach 2

  • Ted 2

  • Jurassic World

  • Paul Blart: Mall Cop 2

  • Furious 7

  • Get Hard

  • Insurgent

    ★★½

  • Fifty Shades of Grey

  • Dope

  • American Sniper

  • John Wick

    ★★½

  • Annabelle

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • 22 Jump Street

  • Draft Day

    ½

  • Divergent

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Ride Along

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Frozen

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

  • 12 Years a Slave

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Teen Beach Movie