Sort by
  • Pamela, A Love Story

    ★★★½

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★

  • The Pale Blue Eye

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • Stutz

  • Enola Holmes 2

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Mr. Harrigan's Phone

  • Luckiest Girl Alive

    ★★

  • Inside Man

  • Smile

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Do Revenge

  • Devotion

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

  • Lady Chatterley's Lover

  • Bones and All

  • White Noise

    ★★★

  • After Ever Happy

  • I Came By

    ★★

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Persuasion

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Senior Year

  • Choose or Die

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★½

  • Chickenhare and the Hamster of Darkness

  • Tall Girl 2

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • 7 Women and a Murder

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • A Castle for Christmas

  • All Too Well: The Short Film

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Encanto

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Cinderella

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

  • The Kissing Booth 3

  • Vivo