Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read prior review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Rabbit-Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

2002
×
Edit this entry  
16
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fractured

Fractured

2019
×
Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
24
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
BEEF

BEEF

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Waru

Waru

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cousins

Cousins

2021
×
Edit this entry  
04
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Read prior review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry