Lois has logged 331 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crackerjack

Crackerjack

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stick Man

Stick Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry