Lois has logged 31 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marnie

Marnie

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
Edit this entry