• Shazam!

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Agatha and the Curse of Ishtar

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • And Then There Were None

    ★★★½

  • Poirot: After the Funeral

    ★★★½

  • Poirot: Death on the Nile

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Top End Wedding

    ★★½

  • Poirot: The Murder of Roger Ackroyd

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★