RSS feed for Lokesh
  • Karthik Dial Seytha Yenn

    ★★½

  • Gypsy

    ★★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Dirty Machines -

    ★★★

  • Oh My Kadavule

    ★★★★

  • Dia

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Psycho

    ½

  • Pattas

  • Darbar

    ★★★

  • Sillu Karupatti

    ★★½

  • Mathu Vadalara

    ★★★★

  • Thambi

    ★★★

  • Irandam Ulagaporin Kadaisi Gundu

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★½

  • Helen

    ★★★

  • Bigil

  • Kaithi

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Asuran

    ★★★

  • Namma Veettu Pillai

  • Oththa Seruppu Size 7

    ★★½

  • Kaappaan

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Wings

    ★★½

  • Kennedy Club

  • Alexander Babu: Alex in Wonderland

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Comali

    ★★

  • Nerkonda Paarvai

    ★★★

  • Dharma Prabhu

    ½

  • Jiivi

    ★★★

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Unda

    ★★★

  • Game Over

    ★★★

  • Kolaigaran

    ★★

  • NGK

    ★★

  • Article 15

    ★★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Mr. Local

  • Monster

    ★★

  • Ayogya

    ★★

  • Kee

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Kanchana 3

    ½

  • Mehandi Circus

    ★★½

  • Vellai Pookal

    ★★½

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Natpe Thunai

    ½

  • Super Deluxe

    ★★★★½

  • Lucifer

    ★★★

  • For Sama

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Thadam

    ★★½

  • Dev

    ★★

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★★

  • Sarvam Thaala Mayam

    ★★

  • Kitbull

    ★★★½

  • Uri: The Surgical Strike

    ★★★★

  • Viswasam