• Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Thiruttu Payale 2

    ★★★

  • The Temple of Lilith

    ★★

  • Happiness

    ★★★★★

  • Juice

    ★★★★

  • En Aaloda Seruppa Kaanom

    ½

  • Theeran Adhigaaram Ondru

    ★★★★½

  • To Let

    ★★★½

  • Aramm

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Aval

  • Coco

    ★★★★½

  • Raja the Great

    ½

  • Meyaadha Maan

    ★★★½

  • Mersal

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Solo

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Karuppan

  • Spyder

    ★½

  • Everything Is Terrible! Presents: The Great Satan

    ★★★½

  • Bayama Irukku

    ★½

  • Thupparivaalan

    ★★★★½

  • (100ft)

    ★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Kurangu Bommai

    ★★★★

  • Arjun Reddy

    ½

  • Vivegam

    ½

  • Bareilly Ki Barfi

    ★★★½

  • Velaiilla Pattadhari 2

    ★★½

  • Taramani

    ★★★★

  • Kootathil Oruthan

  • Meesaya Murukku

    ★★

  • Vikram Vedha

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Ivan Thanthiran

    ★★

  • Thondimuthalum Driksakshiyum

    ★★★★★

  • Maragadha Naanayam

    ★★★★★

  • Toilet

    ★★★★★

  • Hell on Earth: The Fall of Syria and the Rise of ISIS

    ★★★★

  • Rangoon

    ★★

  • Oru Kidayin Karunai Manu

    ★★★½

  • Thondan

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Bāhubali 2: The Conclusion

    ★★

  • Sivalinga

    ½

  • Pa Paandi

    ★★★★

  • 8 Thottakkal

    ★★★½

  • Double King

    ★★★★

  • Kavan

    ★★½

  • Vaigai Express

  • Take Off

    ★★★★½

  • Kattappava Kaanom

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Maanagaram

    ★★★½

  • Kuttram 23

    ★★½

  • Yaakkai

    ★½

  • Angamaly Diaries

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Motta Shiva Ketta Shiva

    ½

  • Logan

    ★★★½

  • Newton

    ★★★★½

  • Jolly LLB 2

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Si 3

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Bairavaa

    ½

  • Dhuruvangal Pathinaaru

    ★★★★