stacey has logged 313 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Blue Ridge Mountain Christmas

A Blue Ridge Mountain Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Switch

A Christmas Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
A Christmas Winter Song

A Christmas Winter Song

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
A Christmas for the Books

A Christmas for the Books

2018
×
★★
Edit this entry  
20
A Song for Christmas

A Song for Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Royal New Year's Eve

Royal New Year's Eve

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Connection

Christmas Connection

2017
×
★★
Edit this entry  
19
A Christmas to Remember

A Christmas to Remember

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Marry Me at Christmas

Marry Me at Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Christmas Solo

Christmas Solo

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Christmas Ornament

The Christmas Ornament

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Holiday for Heroes

Holiday for Heroes

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trading Christmas

Trading Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Switched for Christmas

Switched for Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Edit this entry