stacey has logged 33 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
26
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Edit this entry  
26
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Edit this entry  
21
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★
Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★½
Edit this entry  
13
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Marine

The Marine

2006
×
★★½
Edit this entry  
01
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★★½
Edit this entry