• Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nevenka, Breaking The Silence

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

  • Run

    ★★★

  • The Death of Guillem

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Athlete A

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Wildland

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Spree

    ★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • 32 Malasana Street

    ★★★

  • The Grudge

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Moving On

    ★★★½

  • The Endless Trench

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • The Cleansing Hour

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Proxima

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Judy

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Blue Hour

    ★★★½

  • The Act

  • Us

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Kitbull

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • El rey

    ★★★★

  • The Holiday Calendar

  • The Haunting of Hill House

  • Journey to a Mother's Room

    ★★★★

  • The Purity of Vengeance

  • The Perfection

    ★★½

  • A Twelve-Year Night

    ★★★★