• The Amazing Mr. Blunden

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Take Me

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • The Demons of Dorothy

    ★★

  • Old

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

  • Missing

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Make Sure the Sea Is Still There

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Petite Maman

    ★★½

  • Azor

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★★

  • Citadel

    ★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Gulf of Silence

    ★★★★½

  • Gradations I-II

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Forever

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Shagbands

  • Humongous!

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Never Rest/Unrest

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Limbo

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Still Processing

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Class Action Park

    ★½

  • Host

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★

  • s01e03

    ★★★★

  • The Half of It

  • Normal People

  • France Against the Robots

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

  • Mulan

    ★½

  • Murder Death Koreatown

    ★★★★

  • Days