Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spy

Spy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Beauty and the Beast: A 30th Celebration

Beauty and the Beast: A 30th Celebration

2022
×
★★★★
Edit this entry