• The Knight Before Christmas

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Satanic Panic

  • It

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • The Void

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Sharknado 4: The 4th Awakens

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Hush

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • 31

    ★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

  • In the Heart of the Sea

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spectre

    ★★

  • The Walk

    ★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Pan

    ★★

  • Southbound

    ★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★½

  • The Martian

  • Room

    ★★★½

  • A Walk in the Woods

    ★★½

  • The Gift

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Magic Mike XXL

    ★★★

  • Terminator Genisys

    ★★

  • The Silenced

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Poltergeist

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Spy

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Ashby

  • He Never Died

    ★★★

  • Ava's Possessions

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • The Final Girls

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

  • The Hallow

    ★★½

  • Dope

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Knock Knock

  • Big Eyes

  • Black Mirror: White Christmas

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ½

  • Black Sea

  • One Christmas Eve

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

    ★★½

  • John Wick

  • Zombeavers

  • GirlHouse

    ½

  • Fury

    ★★★½

  • I Am Sam

    ★★★★

  • Monsters: Dark Continent

    ★★

  • Inherent Vice

  • Annabelle

    ★★

  • Gone Girl