Lulu has logged 18 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Garbage Warrior

Garbage Warrior

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Enough

Enough

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry