RSS feed for London

London has rated 23 war films.

  • Hanagatami

    ★★★★½

  • Swing Kids

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Battlefield Earth

    ½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★

  • Pearl Harbor

  • Where Eagles Dare

    ★★

  • Time to Kill

    ★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★½

  • Joint Security Area

    ★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★

  • Paths of Glory

    ★★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • Fear and Desire

    ★★

  • Sgt. Stubby: An American Hero

    ½

  • Under the Shadow

    ★★★★½

  • The Men Who Stare at Goats

    ★★★

  • Hotel Rwanda

    ★★★★