Sort by

lonestarr357 has logged 103 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Mo' Money

Mo' Money

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Window

The Window

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Congo

Congo

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Players

Players

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killer Is Loose

The Killer Is Loose

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Belle of New York

The Belle of New York

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Mordrid

Doctor Mordrid

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
See China and Die

See China and Die

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hindenburg

The Hindenburg

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Osterman Weekend

The Osterman Weekend

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Second Civil War

The Second Civil War

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Why Would I Lie?

Why Would I Lie?

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cheyenne Social Club

The Cheyenne Social Club

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man in the Brown Suit

The Man in the Brown Suit

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Patch

Black Patch

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Duel at Diablo

Duel at Diablo

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Analysis

Final Analysis

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Killer Party

Killer Party

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Live Wire

Live Wire

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Man's Land

No Man's Land

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Corman's World

Corman's World

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Real Men

Real Men

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Support Your Local Sheriff!

Support Your Local Sheriff!

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Body Slam

Body Slam

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ghoul

The Ghoul

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ashanti

Ashanti

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shattered

Shattered

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry