• Captain America: New World Order

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Grucifixion

    ★★★★★

  • Embers

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Girl in the Basement

    ★★

  • Cherry

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • WandaVision

    ★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Deca-Dence

    ★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Tower of God

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Dorohedoro

    ★★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • Gemini Man

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★