RSS feed for Pierce

Pierce has logged 31 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Detention

Detention

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry