• Louis Theroux's Forbidden America

  • Squid Game

  • Incarceration Nation

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Puparia

  • The Queen's Gambit

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Cats

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • The Souvenir

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Lover

  • Blue

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • At Eternity's Gate

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★½

  • Show Dogs

    ½

  • Khruangbin | Pitchfork Live

  • Man on Fire

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★

  • Eighth Grade

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • David Gilmour - Live at Pompeii

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • What the Health

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Icarus

    ★★★½

  • The Labyrinth 1.0

  • Pussy

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nine Lives

    ½

  • Raw

    ★★★★½

  • Code of Honor

    ½

  • Louis Theroux: Drinking to Oblivion

  • 100 Boyfriends Mixtape (The Demo)

  • Captain Fantastic

  • Swiss Army Man

    ★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Rufus

    ½

  • My Scientology Movie

    ★★★