Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★
Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★
Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lost Skeleton of Cadavra

The Lost Skeleton of Cadavra

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★½
Edit this entry  
30
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Psycho Cop

Psycho Cop

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★½
Edit this entry  
13
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Q

Q

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
Night of Terror

Night of Terror

1933
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blades

Blades

1989
×
★★½
Edit this entry