• The Emperor's New Groove

    The Emperor's New Groove

    ★★★★

    Omg… Eartha Kitt is Yzma…

  • X

    X

    ★★★

    “This old woman has more killing prowess than Steven Seagal” - my roommate

  • Showgirls

    Showgirls

    ★★★★★

    Cristal makes me so horny

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

    You can tell Jerrod has the most beautiful beautiful soul

  • The Lost Skeleton of Cadavra

    The Lost Skeleton of Cadavra

    ★★½

    I didn’t even realise this guy was a scientist until the end

  • Microwave Massacre

    Microwave Massacre

    ★★½

    The horniest movie about big fuck off kitchen appliances

  • Maniac Cop 3: Badge of Silence

    Maniac Cop 3: Badge of Silence

    ★★½

    Genuinely felt as long as Tarkovsky’s Stalker, what the hell happened here ?

  • Psycho Cop

    Psycho Cop

    ★★½

    It’s like watching the first 4 minutes of a porno but except it’s 1.5 hours and involves a killer cop

  • Maniac Cop

    Maniac Cop

    ★★★½

    Simply the best … 3 and a half star movie I’ve rewatched recently

  • Evil Dead II

    Evil Dead II

    ★★★★★

    Bruce Campbell is amazing

  • Coyote Ugly

    Coyote Ugly

    ★★½

    I had to watch most of this movie through my fingers because It was completely mortifying

  • Brain Damage

    Brain Damage

    ★★★★

    Fuck yeah, this is everything I’ve been looking for