• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Nathan's Kingdom

    ★★

  • Within These Walls

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Stargirl

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Sunday Girl

    ★★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★

  • Code 8

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Inherit the Viper

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Teacher

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Kidnapping Stella

    ★★★

  • Tales of the City

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★

  • The Poison Rose

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • After

    ★½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★

  • Tone-Deaf

    ★★

  • What Lies Ahead

    ½

  • Elisa & Marcela

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Sweetheart

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Polar

    ★★★

  • IO

    ★★★½

  • The ABC Murders

    ★★★

  • American Kamasutra

    ½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Professor

    ★★★