Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Green Book: Guide to Freedom

The Green Book: Guide to Freedom

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★
Edit this entry  
05
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★
Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Underdogs

Underdogs

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Le Notti Bianche

Le Notti Bianche

1957
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Edit this entry  
18
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
18 Presents

18 Presents

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Open the Wall

Open the Wall

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Shirley

Shirley

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Live Forever: The Rise and Fall of Brit Pop

Live Forever: The Rise and Fall of Brit Pop

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Primal Scream: The Lost Memphis Tapes

Primal Scream: The Lost Memphis Tapes

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Cry for Me England

Don't Cry for Me England

2018
×
★★
Edit this entry  
19
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Cousins

Cousins

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Los Bando

Los Bando

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Red Shoes And The Seven Dwarfs

Red Shoes And The Seven Dwarfs

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Zama

Zama

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
David Bowie & The Story of Ziggy Stardust

David Bowie & The Story of Ziggy Stardust

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Neruda

Neruda

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Two of Us

Two of Us

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry