Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
Edit this entry  
24
Beast

Beast

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
03
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
2:13

2:13

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Willed to Kill

Willed to Kill

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Interiors

Interiors

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Brené Brown: The Call to Courage

Brené Brown: The Call to Courage

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The Clearing

The Clearing

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spinning Man

Spinning Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Naked Edge

The Naked Edge

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Arena

Arena

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1939
×
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Warlock III: The End of Innocence

Warlock III: The End of Innocence

1999
×
★½
Edit this entry  
11
Nine Dead

Nine Dead

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Blast

Blast

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Orgy of the She-Devils

Blood Orgy of the She-Devils

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Visions

Visions

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear

Fear

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
The Devil Bat

The Devil Bat

1940
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Witchcraft

Witchcraft

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry