Lord_Potato11 has logged 371 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Fiancée

Tokyo Fiancée

2014
×
★★
Edit this entry  
11
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Edit this entry  
08
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
200 Pounds Beauty

200 Pounds Beauty

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Welcome to Dongmakgol

Welcome to Dongmakgol

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★
Edit this entry  
27
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The March of Fools

The March of Fools

1975
×
★★★
Edit this entry  
22
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Our Times

Our Times

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry