• The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Green Knight

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Flee

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Apples

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Speed Cubers

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • The 8th Day of the Week

  • Greyhound

    ★★★

  • Coronavirus, Explained

  • Extraction

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • 365 Days

  • The Present

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

  • Cuties

  • Sex, Explained

  • Dracula

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Rat

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Silence of the Marsh

  • Tall Girl

    ★★

  • The Mind, Explained

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Saint Maud

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Anima

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • When They See Us

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Lux Æterna

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

  • The Silence

    ★★

  • 27th of Shaban

    ★★

  • Curtain

    ★★

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

  • The Rat

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over