• Mortal Kombat

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Tag

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★