lordbyrum has logged 52 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Edit this entry  
21
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Edit this entry  
15
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★½
Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry